Lányok evezték át az Atlantit, ezzel két új rekordot állítottak fel PDF Nyomtat Email
Írta: Balazs
2012, FEBRUARY 19, SUNDAY 13:48

2012.02.19.

45 nap alatt evezett 4100 km-t Debbie Beadle irányításával egy lánycsapat. Az Atlanti-óceánon lévő Kanári-szigetekről Barbadosra keltek át, egyfajta figyelemfelkeltésként, mely célja a gyermekek jogainak védelme volt.

LAST_UPDATED2
Bővebben...

Európabajnok a magyar rafting válogatott PDF Nyomtat Email
2010, JUNE 06, SUNDAY 12:12

2010.06.06.

Bátor volt a hazai rafting válogatott. Az olaszországi Mezzana-ba tartó 10 órás úton megfogadták: ha nyernek, kopaszra borotválják a fejüket. Így lett a 2010-es Rafting Európa-bajnokságon kopasz-aranyérem. Simon Ádám beszámolója az EB-ről.

Bővebben...

Férfi rafting csapatunk ismét éremesélyes az Európa-bajnokságon PDF Nyomtat Email
2010, JUNE 02, WEDNESDAY 07:07

2010.06.02.

Szerdától vasárnapig az olaszországi Val di Soléban rendezik meg az idei rafting Európa-bajnokságot. Az eseményen két női és egy férfi csapatunk is szerepel – olyan síkvízi versenyzőkkel, mint Paksy Tímea, Patyi Melinda vagy az egykori maratonista kenus, Csabai Edvin.

Tavaly májusban sporttörténelmet írt magyar férfi rafting-válogatottunk. Iványi Gábor, Kormanik Soma, Ódor Csaba, Fodor Szabolcs, Kovács Zoltán, Schromm Barnabás és Simon Ádám összetételű csapatunk megnyerte a downriver versenyszámot a montenegrói világbajnokságon.
Bővebben...

Európai Brazilok, avagy Világméretű EU? PDF Nyomtat Email
2010, május 19, WEDNESDAY 21:18

2010.05.19.
 "Földrajzórán átvertek minket..." - villant át az agyunkon, amikor megláttuk a brazil zászlót az Európakupán. Újabb nagy sikert könyvelt el férfi rafting válogatottunk, amely ezen a hétvégén az ausztriai Wildalpenben megrendezett Európa Kupán szerepelt. A csapat az előkelő harmadik helyet szerezte meg a Salza-folyón, csak két brazil(!) egység volt jobb a mieinknél, ami jó előjel lehet a két és fél hét múlva kezdődő Európa-bajnokság előtt.

Bővebben...

Kiváló formában van a magyar férfi rafting csapat PDF Nyomtat Email
2010, május 14, FRIDAY 14:42

2010.05.14.

Világbajnok rafting csapatunk beszámolója a dunacsúnyi versenyről, ahol ismét begyűjtöttek annyi érmet, amennyit csak bírtak.

"Azért az vicc, hogy alig lépjük át az országhatárt, máris találunk vadvízi versenypályát. Mégha csak építettet is, de minden igényt kielégítőt."