A DAK Sailing Team nyerte a VIII. Magyar Tengeri Nagyhajós Bajnokságot PDF Nyomtat Email
Írta: Balazs
2012, OCTOBER 20, SATURDAY 07:41

2012.10.20.

Pallai Tibor és a DAK Sailing Team nyerte az idei MTNB-t. Pallusék jó csapattal érkeztek Biográdba, de a bajnoki címre többen pályáztak. Tulajdonképpen négy hajó közül bárki lehetett volna az első, és a futamok alatti szoros küzdelmek is ezt támasztották alá. Pallusék jól alkalmazkodtak a változó körülményekhez, többnyire jól taktikáztak, így a futamok előrehaladtával egyre biztosabb lett az aranyérem, de még az ötödik futam is kellett hozzá. A negyedik futam után matematikailag Scholtz Imiék (Bravo, Femme Fatale) még beérhették volna a DAK-ot, Prédlék (Foxtrott, Mondial A ST) és Makkos Gáborék (Juliett, El Yacht) már nem. Bár a Bravo az ötödik futamban hozott egy első helyet és a Foxtrott is második lett, az Alfa a harmadik helyével megnyerte a Bajnokságot.

DAK Sailing Team: Pallay Tibor kormányos , Tarány Gábor (Douglas), Varga Lajos, Büki Gábor, Kurucz Zoltán, Szilágyi János