A szerencsés 11 Nyomtat Email
Vendée Globe 2012-2013

2013.02.24.

A Földkerülés nagy teljesítmény, a szóló Földkerülésnél, főleg ha az non-stop nincs is keményebb kihívás a vitorlázóknak. A legendás Vendée Globe 2012-es kezdetén még 20-an sorakoztak fel a rajtvonalra, köztük több olyan versenyzővel, akinek komoly esélye volt a győzelemre. Aztán az első két hét alatt bebizonyosodott, hogy bárkivel bármi megtörténhet. Az, hogy az elején rosszabb feladni, vagy a vége előtt 3.000 mérfölddel … nos talán skippere válogatja ki, hogy éli meg. Végül 11-en értek célba, Francois Gabart – MACIF lett a leggyorsabb, több rekordot is beállított. Nevezhetnénk hősnek is, és az is. De nem csak Gabart, minden versenyző egy-egy hős. A célba érkezők pedig nem csak hősök, hanem szerencsések is, hiszen erre a versenyre az is kell bőven. Íme tehát a Vendée Globe 2012-2013 célba ért, szerencsés hősei

2013.02.22.

Allessandro Di Benedetto (Team Plastique) ma, 15:36:30-kor 104 nap 02 óra 34 perc 30 másodperces idővel szerencsésen célba ért. Ő a 11. skipper aki megkerülte a Földet a VG-n, ami ezzel elérkezett a végéhez. Aki követte a befutókat láthatta, hogy itt mindenkit úgy fogadtak, mint ha megnyerte volna a szóló Földkerülőt. Itt minden skipper győzedelmeskedett. Legyőzték az időt, az óceánt, egymás taktikáját, és legfőképpen saját magukat. Allessandro a legtöbb időt töltötte az óceánon, törött bordával ért vissza Les Sables d’Olonne-ba. Az út végén a Biscay öböl őt sem kímélte, 30-35 csomós jeges szélben nagy hullámok között érkezett meg a célvonalhoz.

Tanguy tizedik lett és 13 gyerek életét mentheti meg Nyomtat Email

2013.02.17.

Tanguy de Lamotte (Initiatives-cœur) tízedikként ért célba a szóló Földkerülő versenyen. A szívbeteg gyermekek gyógyítására gyűjtő francia skipper 98 nap 21 óra 56 perc és 10 másodperc alatt ért vissza Les Sables d'Olonneba, ezzel ő is 100 napon belül teljesítette a VG-t. A rajt óta működtetett közösségi portál profilján minden like 1 EUR támogatást jelentett. Tanguy a versenyt komolyan vette, de szakított időt a parton lévőkkel való kapcsolattartásra is. Fotók, video üzenetek érkeztek a fedélzetről, melyeket azonnal meg is osztottak. Az így összegyűjtött 165.000 EUR (like) 13 gyerek szívműtétjét fedezi.

Bővebben...

Az ACCIONA mentése Nyomtat Email

2013.02.16.

Egy mentőhajó segítségével talpraállították, majd sikeresen partra húzták Javier Sansó keel és árbóc nélküli ACCIONA 100% EcoPowerd vitorlását. Az Azori szigetektől délre felborult Főldkerülő vitolását most Ponta Delgada-ban kezdik el vizsgálni.

Az ACCIONA 100% EcoPower mentése (HD video)   >>>

Kilencen már befutottak Nyomtat Email

2013.02.11.

20 indulóból eddig 11-en maradtak versenyben a Vendée Globe 2012-2013-as szóló Földkerülő versenyen. Kilencen már célba értek, ketten még az Azori szigetek felé tartanak. Tanguy De Lamotte - Initiatives-coeur a tízedik, ő 1.491 mérföldre van, és az elmúlt 24 órában 243,05 mérföldet tett meg. Alessandro Di Benedetto - Team Plastique távolsága a célvonaltól 2.200 mérföld és 312,09 mérföldet vitorlázott egy nap alatt.

Hét, nyolc, kilenc Nyomtat Email

2013.02.11.

A hétvégén újabb három versenyző futott be. Hetedik helyen Dominique Wavre - Mirabaud 90 nap 3 óra 14 perc és 42 másodperccel a rajt után lépte át a célvonalat, majd Arnaud Boissières - AKENA Vérandas (8.) érkezett meg 91 nap 02 óra 09 perc 02 másodpercnyi vitorlázást követően. Bertrand de Broc (Votre Nom autour du Monde avec EDM Projets) kilencedikként ért vissza Les Sables d'Olonneba, ő 12 órás időbüntetéssel együtt 92 nap 17 óra 10 perc 14 másodperc alatt teljesítette a VG szóló Földkerülő versenyt. Már csak ketten vannak az óceánon. Tanguy De Lamotte - Initiatives-coeur és Alessandro Di Benedetto Team Plastique előtt még 1.491 - 2.200 mérföld van.

Bővebben...

Bernard Stamm a kakukktojás Nyomtat Email

2013.02.07.

Találós kérdés: egy nap alatt befut három versenyző. Melyik a kakukktojás? Nos, aki versenyen kívül fut be! Esetünkben ő Bernard Stamm - Cheminées Poujoulat aki Jean Le Cammel és Mike Goldinggal vitorlázott azt követően, hogy visszaállt a versenybe. Stamm műszaki hiba miatt kötött ki Új-Zélandon, de külső segítség igénybevétele miatt kizárták (ezt sokan vitatták). Ekkor a Horn Foknál járt, és közölte, hogy akár mi is történjen, ő visszavitorlázik Les Sables d'Olonneba. Mivel már nem volt hivatalosan versenyben a hírekből ki- kimaradt és a közvetítési térképen sem jelent már meg. De ez nem jelentette azt, hogy nem volt tengeren! Végig vitorlázta a VG-t és tegnap ő is megérkezett. Ugyan abban a fogadtatásban lehetett része, mint a többieknek. Ünnepelték, a csapata a levegőbe emelte és az éjszakai sajtókonferencián együtt volt a SynerCiel és a Gamesa skipperével.

Mike Golding - Gamesa a 6. helyezéssel is rekordot állított be Nyomtat Email

2013.02.06.

Mike Golding - Gamesa is szerencsésen célba ért ma sötétedés után. December eleje óta küzdött a SynerCiel-vel az ötödik helyért, végül hatodik skipperként haladt át a Les Sables d'Olonne-i célvonalon. Ezen túl a Gamesa skipperéhez is fűződik egy VG rekord. Mike lett az első a Vendée Globe történetében aki háromszor fejezte be a szóló Földkerülő versenyt. 88 nap 06 óra 36 perc 26 másodperc alatt vitorlázott vissza, 10 nappal 04 órával 19 perccel és 46 másodperccel a győztes François Gabart - MACIF után.

Jean Le Cam - SynerCiel az ötödik Nyomtat Email

2013.02.06.

Ma folytatódik a páros befutó sorozat. Az első érkező Jean Le Cam - SynerCiel volt. 88 nap 00 óra 12 perc 58 másodperc alatt teljesítette a VG-t. Le Cam az ötödik versenyző, aki célba ért. 27.575 mérföldet vitorlázott 13.1 kts átlagsebességgel. De ő sem "egyedül" versenyzett, ennek a versenynek a specialitása a Földkörüli páros versenyzés. Mike Goldinggal volt eldöntendő kérédés az ötödik és a hatodik hely sorsa. A Gamesa is ma fog befutni, várhatóan 5-6 óra múlva. És még egy kakukktojásunk is lesz! Ő Bernard Stamm, akit bár kizártak mégsem hagyta abba és hazavitorlázik.

Bővebben...

Célba ért Jean-Pierre Dick - Vibrac Paprec 3 a bravúros 4. helyen Nyomtat Email

2013.02.04.

A súlytalan bajnok, lehetne így is becézni a Vibrac Paprec 3 skipperét, Jean-Pierre Dick-et, aki az Azori szigetektől délre "elvesztett" 4 tonnát a hajó alól. Keel nélkül, a 35-50 csomós szél elől menekülve egyensúlyozta hajóját a portugál partok mellé, majd a Biscary öbölbe érve 3 napot állt. Az észak-spanyol San Ciprián városka kikötőjéből rugaszkodott neki a finish-nek. Semmit nem kockáztatott, de mindenképpen célba szeretett volna érni épségben. Alex Thomsonnal csatázott a harmadik helyért a Föld körül, majd a keel elvesztését követően meg tudta őrizni negyedik pozicióját. Az eddigi VG-k talán legemlékezetesebb negyedig helye lett az ővé.