Pallusék a bajnokok PDF Nyomtat Email
Írta: Balazs
2013, OCTOBER 19, SATURDAY 18:18

2013.10.19.

Hat sikeres futamban, nagy párharcok és szoros befutók után sikeresen védte meg bajnoki címét a DAK Sailing Team Pallay Tibor kormányzásával. Pallus vasárnap éjjel érkezett a Biogradi kikötőbe, nem volt sok idejük felkészülni, így az első napon az első futamban negyedikek lettek, a másodikban hetedikek. A harmadik futamra összeállt a csapat és elsőként futottak be, majd a negyedik futamot is megnyerték, ezze esélyesek lettek a címvédésre. A mesterhármast az ötödik futam megnyerésével érték el, és igen jó pozícióból vághattak neki a hatodik futamnak, ahol még Gál András Levente és Czap Zoltán is esélyes volt. Mint arról korábban beszámoltunk, ebben a futamban többen hibáztak. A Lillafüred ST korai rajtja miatt érvénytelen futamot futott, a Kör-Ker Interteher csapatot pedig óvástárgyaláson kizárták. A hatodik futamban a DAK ST második lett, és ez is elég volt IX. Tengeri Nagyhajós Magyar Bajnokság megnyeréséhez, megvédéséhez.