Az Emirates Team New Zealand nyerte a Louis Vuitton Trophy új-zélandi futamát PDF Nyomtat Email
Írta: Balazs
2010, MARCH 23, TUESDAY 07:33

2010.03.23.

Aucklaln, Új-Zéland. Ismét megrendezték a Louis Vuitton Trophy-t, amit a helyi Emirates Team New Zealand nyert meg, legyőzve a nagy riválisnak számító Mascalzone Latino Audi-t.

Kiwi győzelemmel fejeződött be a március 9. és 21. között lebonyolított Louis Vuitton Trophy WSTA aucklandi futama. A három győzelemig tartó versenyt a rossz időjárás miatt csak két győzelemig rendezték meg.

Dean Barker kormányzásával a helyi Emirates Team New Zealand csapat végzett az élen, legyőzve azt az olasz Mascalzone Latino Audi csapatot (skipper: Gavin Brady - NZL), aki az Amerika Kupája vitorlásversenyen az új címvédő, a BMW ORACLE Sailing Team kihívója lett. Harmadik helyen ért célba a szintén olasz Azzura csapat, skipperük Francesco Bruni volt.