Banner
Banner
Banner








Szezonzáró díjkiosztó ünnepség Balatonfüreden PDF Nyomtat Email
Írta: Balazs   
2008, OCTOBER 18, SATURDAY 09:53

2008.10.18.

Balatonfüreden, 2008. október 18.-án került sor az MVSZ utánpótlás- és olimpiai osztályok díjkiosztó ünnepségére a serdülő-, ifjúsági és junior versenyzők között.

 

Lezárult a 2008-as évad, és az egész éves eredményes versenyzések kiértékelése után kialakult a végső kategória és korosztály szerinti sorrend. A Magyar Vitorlás Szövetség díjkiosztó ünnepségén nem csak az első három helyezetteket szólították a színpadra, hanem a nemzetközi versenyeken eredményesen szerepelt versenyzőket és edzőiket is.

 

Szintén átadásra került a Dulin testvérek által alapított, legjobb serdülő optimistesnek járó különdíj is. Dr. Dulin Jenő adta át a díjat Gyapjas Zsombornak (NVK), míg a Majthényi Zsombor emlékdíjat Péch Fanni (RIVE) kapta.

 

2008. évi eremdények:



470 JUNIOR: 
1. Szamódy Tamás – Bárdos Mihály BYC
2. Váradi Imre – Serke Áron BYC
3. Hercsel Máté  – Báti Gábor BYC – SVE

FINN JUNIOR:
1. Haidekker Elemér              Almádi Yacht Club
2. Büki Gábor Keszthelyi         József Attila Vitorlás SE
3. Hirschler Richárd                Soproni Építők SK

LASER JUNIOR: 

1. Tomai Balázs          Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC  
2. Haidekker István    Almádi Yacht Club 
3. Bakóczy Róbert      SVE

SIKLÓ IFJÚSÁGI:
1. Kaiser Kristóf       BYC
2. Balogh András     BYC  
3. Szigeti Stacey     Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC  

KALÓZ IFJÚSÁGI:
Weiszböck Tamás – Hirschler Karolina    Soproni Építők SK

420-AS:
1. Gond Gergely – Szellem Balázs  THE
2. Lillik Péter  – Lillik Ákos  THE
3. Rozsnyai Domonkos – Czeizel Jonatán  SVE

Legeredményesebb leány versenyzők:
Vigh Réka     (kormányos)    SVE              
Kiss Zóra     (legénység)       SVE

Legeredményesebb első éves egysége:
Grams Dominik – Doubraszky Bálint    THE

LASER RADIÁL:
1. Kaiser Kristóf     BYC
2. Erdélyi Gábor    TECON SE   
3. Kun Dávid         Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC

Legeredményesebb leány versenyző:
Hirschler Karolina    Soproni Építők SK


LASER 4.7:
1. Kocsis Ákos      Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC
2. Bathó Péter     BYC
3. Győrffy Bálint    Yacht Klub Agárd

Legeredményesebb leány versenyző:
Nyulasi Anna     Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC

CADET:
1. Földesi Péter  – Munka Márton     THE
2. Nagy Ádám – Bagyó Áron           THE
3. Bors Máté  – Kerekes Zsombor     THE   
  
Legeredményesebb serdülő versenyzők:
Földesi Péter     (kormányos)    THE
Munka Márton    (legénység)    THE

Legeredményesebb leány versenyzők:
Takács Réka   (kormányos)    BYC
Kratzl Anna    (legénység)     THE

OPTIMIST:
1. Vadnai Benjamin     NVK     
2. Gyapjas Balázs        NVK     
3. Gyapjas Zsombor    NVK     

Legeredményesebb serdülő versenyző:
Gyapjas Zsombor       NVK     
  
Legeredményesebb leány versenyző:
Péch Fanni        RIVE


Legeredményesebb első éves versenyzője:
Korchmáros Sára    (1999. november 11.)   BYC

Különdíjak:
Majthényi Zsombor vándordíj – Péch Fanni     RIVE
Dulin díj – Gyapjas Zsombor                         NVK
                            


Nemzetközi eredményeik alapján különdíjat kaptak:

Optimist leány:
Péch Fanni (RIVE)
Optimist Európa-bajnokság (Olaszország)      2. hely
Trofeo Marcello Campobasso (Nápoly)        13. hely, női 3.
Marsala Winter Cup (Olaszország)                 9. hely, női 1.
Memorial Z. Pecenkovic (Horvátország)         2. hely, női 1.
Branko Tudor (Horváto.)                            9. hely
D’argento Cup (Olaszo.)                            25. hely
Lake Garda Meeting (Olaszország)               24. hely, női 5.
Memorial Branko Tudor (Horvátország)           4. hely, női 1.
Torbole d’Argento Cup (Olaszország)             4. hely, női 2.

Optimist fiú:
Vadnai Benjamin (NVK)
EB Olaszország                     17. hey
D’argento Cup (Olaszo.)          6. hely
Horvát Bajnokság                   8. hely
Branko Tudor (Horváto.)         6. hely
Antolic Cup (Horváto)             2. hely
Wolfgangsee (Ausztria)            3. hely

Gyapjas Balázs (NVK)
Wolfgangsee (Ausztria)            1. hely

Cadet:
Földesi Péter – Munka Márton (THE)
Világbajnokság Medemblik              17. hely, serdülő 1.
CECC Kupa abszolút eredmény         2. hely, serdülő 1.
Cecc kupa Poznan  (POL)                3. hely, serdülő 1.
Cecc kupa Lipno. (CZE)                   3. hely, serdülő 1.

Laser 4,7:
Kocsis Ákos (VVSI)
L 4,7 VB (Horvátország)            28. hely
Izola Spring Cup                         8. hely
Andora Europa Cup                   24. hely
Olasz Bajnokság                         13. hely

Bathó Péter (BYC)
Laser 4,7 VB.                     55. hely, U15-ben 3. hely
Hoorn  Europa Kupa             6. hely, U15-ben 1. hely
Isola                                   7. hely
Spring kupa (rad)                 1. hely

Mátyás Viktor (THE)
Laser 4,7 VB                     U15-ben 6. hely
Attersee Europa Kupa        U15-ben 1. hely

Laser Radial:
Kaiser Kristóf  (BYC)
Izola:                          1. hely
Andorra Europa Cup:    1. hely
Spring Kupa:               8. hely
EB:                          88. hely

420:
Gráfel Vince - Petrahai Gergely (THE)
420 junior EB        48. hely
Kiel:                     48. hely

Grams Dominik - Doubraszky Bálint (első éves) (THE)
420 junior EB        58. hely
Kiel:                     71. hely

Laser junior:
Tomai Balázs (VVSI)
junior EB                 79. hely

470 junior:
Váradi Imre – Serke Áron (BYC)
470 junior EB          ezüst csoport 6. hely

Karácsony Réka – Loidl Nóra (NVK)
470 junior EB           16. hely

Finn junior:
Pajor Szabolcs (AYC)
Szerb Bajnokság       junior 1. hely

Kalóz ifjúsági:
Holló Ákos – Berki Győző (FVE)
Kalóz Ifjúsági Európabajnokság    17. hely



2008 évben végzett kiváló edzői munkáért:


Hodács Attila    (Optimist)                  NVK     
Török Péter     (Optimist)                  RIVE
Makai Péter     (Optimist)                   Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC
Gerencsér Gergő     (Cadet)               THE
Tímár Péter     (Laser 4,7)                  THE
Majthényi Zsombor    (Laser 4,7)         THE
Csomai József     (Laser radial, L 4,7)     BYC
Sipos Bence     (Laser 4,7)                  Velencei-tavi Vízi Sportiskola SC
Regős Attila     (420)                          THE
Kutassy László     (470 junior)               BYC
Eszes Bernadett     (Finn junior)            Almádi Yacht Club 
Szalai Dániel     (Kalóz ifjúsági)               Soproni Építők SK

 

 

hunsail.hu - snewisport

 

 

LAST_UPDATED2
 
 
2024. 02. 22.
Ma Gerzson napja van.

snewisport kereső

Vitorlázás

Utazási információk

on-line versenyközvetítés - LIVE tracking, & hírportál, e-mail: info snewisport hu I...I BHKE Minden jog fenntartva © All Right Reserved 2007-2020. SNEWISPORT